HePsİ FaN cLuP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HePsİ FaN cLuP

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın

+2
dearmouse
HEPSİ_GİZEM
6 posters
YazarMesaj
HEPSİ_GİZEM
Geçerken Uğradım
Geçerken Uğradım
HEPSİ_GİZEM

Kadın

yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın Empty
MesajKonu: yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın   yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın EmptyPerş. Ekim 11, 2007 12:56 pm

Yemekten Sonra Bu 7 Şeyi Yapmayın
21.11.2006 15:02
Yemekten sonra hemen yürümeli mi; kemeri gevşetmeli mi, çay içmeli mi? İşte yemekten sonra yapılmaması gereken 7 şey.

Sigara içmeyin:

Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır. (Kanser olma riski daha yüksek.)

Hemen meyve yemeyin:

Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur.

Çay içmeyin:

Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteinin hazmını zorlaştırıyor.

Kemerinizi gevşetmeyin:

Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.

Banyo yapmayın:

Banyo yapmak ellerdeki, bacaklardaki ve vücuttaki kan akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki kan miktarı bu durumda azalır. Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır.

Yürümeyin:

İnsanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler.
Gerçekte bu doğru değildir. Yürümek sindirim siteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller.

Hemen uyumayın:

Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder.
dearmouse
Aktif Üye
Aktif Üye
dearmouse

Kadın

MesajKonu: Geri: yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın   yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın EmptySalı Ekim 16, 2007 12:40 pm

genellikle kurallara uymaya çalışıyorum acaba ben çayı içerdim yemekten sonra ama bundan sonra daha dikkatli olurum
yoshy_seher_irem
Geçerken Uğradım
Geçerken Uğradım
yoshy_seher_irem

MesajKonu: Geri: yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın   yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın EmptyPerş. Kas. 08, 2007 10:25 am

sağol canım bilmiyordum
harby_fangülçin
GrupHepsi Hayranı
GrupHepsi Hayranı
harby_fangülçin

MesajKonu: Geri: yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın   yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın EmptyPtsi Ara. 31, 2007 2:06 am

saol
eylem_yoshy
Emekli MOderatör
Emekli MOderatör
eylem_yoshy

MesajKonu: Geri: yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın   yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın EmptyC.tesi Ocak 19, 2008 6:53 am

saol cnm
gülçinist ece
Emekli MOderatör
Emekli MOderatör
gülçinist ece

Kadın

MesajKonu: Geri: yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın   yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın EmptyCuma Ocak 25, 2008 3:17 am

sağol

yemekten sonra bu 7 şeyi yapmayın
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yaseminden sonra himi sefionus?